Bıttım Nedir ve Nerede Yetişir?

Menengiç özlerine sahip olan Bıttım, cilt ve saç için oldukça faydalıdır. Bıttım meyvesi doğada ender bulunmaktadır. Bıttım, yabani fıstık familyasındandır. Ülkemizde bu bitki Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yer alır. Daha yaygın olarak bulunan şehirlerden birisi de Siirt ilimizdedir. Bıttım, aşırı sıcak iklimi sevdiğinden dolayı daha çok bu şehirlerde yetişmektedir. Siirt fıstığı ağaçlarının aşı yani zirai olarak zarar görmemiş özelliğin sahip olduğundan dolayı tamamen organiktir. Üründe de zaten saf hali kullanıldığından dolayı yan etkileri kesinlikle bulunmamaktadır. Günümüzde Bıttım ağaçları çok nadir şekilde bulunuyor. Bıttım meyvesi bölge halkı tarafından bilinmekle kalmayarak oldukça da sevilmektedir. Siyah, yeşil küçük tanelere sahip olan meyvenin aynı zamanda da sert kabuğu bulunuyor. Ortalama olarak her yılın eylül ve ekim ayları içerisinde hasat dönemi başlıyor. Yöre insanı genellikle bu meyveleri kuruyemiş olarak tüketmeyi fazlasıyla seviyor. Fakat Bıttım bitkisi sabun yapımı sırasında da ihtiyaca dönüşerek kullanılıyor. Bıttım bitkisi bu yönünden dolayı sabun yapımı için de artık ideal olmaya başlıyor. Gelişen teknolojiye inat bu işlem aynı doğallığıyla kaldığından dolayı artık organik bir şekilde hem yemek hem de bir an önce tüketilmesini sağlamak son derece kolay olmaya başlayacaktır.

Bıttım Sabunu

Bıttım sabunu hakkında araştırmalar yapıldığında cilt ve saça oldukça faydalı olduğu görülüyor. Birçok köklü üniversite bu sabun üzerinde de araştırmalarını gerçekleştirmiştir. Hatta yapılan araştırmalar sonucunda da sabunun faydaları ortaya çıkarılmıştır. Siirt bölgesinde daha yaygın şekilde üretimi gerçekleştirilen Bıttım Bitkisini artık güzellik adına da kullanmak son derece kolay hale dönüşmeye başlıyor. Bbu sayede sizlerde en kısa süre zarfı içerisinde kendiniz de görmek istediğiniz doğal güzelliğe erişme şansına da sahip olmaya başlarsınız. Bitkinin en önemli yanlarından birisi de Antiseptik mikrop ve bakeri yok edici özelliğe sahip olmasıdır Hal böyle olunca da Bıttım Bitkisi İnsan sağlığına oldukça faydalı olmaya başlıyor. Bakteri oluşumlarına dur diyerek cildiniz de meydana gelebilecek zararların önlenmesini sağlıyor. Saçta oluşabilecek bakteri oluşumlarına da dur diyebilen bir yana sahiptir diyebiliriz. Bu sayede sizlerde en kısa süre zarfı içerisinde görmek istediğiniz doğal güzelliğe bir an önce sahip olmaya başlayacaksınız.

Bıttım Sabunu faydaları göz atıldığında genelde deri de istenmeyen yaralar oluşabilir. Bu yaraların kapanması adına da sabunun ayrı bir öneme sahip olduğunu ve olumlu sonuçlar vermeye başladığını görebilmemiz de mümkün olacak. Tabi ki bıttım sabunu saç dökülmesi sorununu en kısa süre zarfı içerisinde %100 oranında çözmüş olduğu da net bir şekilde görülmüştür. Bu sayede kendiniz de görmek istediğiniz doğal güzelliğe en kısa süre zarfı içerisinde ulaşma başarısına bir anlamda sahip olursunuz. Bıttım sabunu saç üzerinde etkisi olduğu kadar aynı zamanda cilt içinde önemli faydaları beraberinde sağlıyor. Cildin gözeneklerin açılması, doğal görünüme kavuşması adına önemlidir. Kimi insanların cildi kuru olabiliyor. İşte bıttım sabununu düzenli bir şekilde kullanmanız sonrasında ise cildiniz de meydana gelebilecek kuruluğunda bir an önce giderilmesini sağlamış olursunuz.

Kuru ciltlerin nemlenmesine yardımcı olan Bıttım sabununun işe yarar yönlerinden en iyi şekilde yararlanmanız adına burada en önemli hususlardan birisi de tamamen organik bir içeriğe sahip olan sabunun düzenli şekilde kullanılması gerekir. Fakat aşırı şekilde kullanılması hem saça hem de cilde zarar verebilir. Bu yüzden sabunu kullanırken kullanım şekline mutlaka dikkat etmeniz gerekmektedir. İstenmeyen durumlarla karşı karşıya kalmamanız adına bu durum son derece önemlidir. Fakat aşırı şekilde kullanılsa da zararı söz konusu olmaz. Sadece faydasını tam manası ile göremezsiniz. Bunun için ürünü aldığınız da nasıl kullanmanız gerektiği konusunda bir bilgi almanız gerekir.

Ülkemizde son dönemde yaygın şekilde kullanılan hastalıklardan biri olarak ise karşımıza Egzama geliyor. Egzama ile en kısa süre içerisinde mücadele yapmak istiyorsanız da yapmanız gereken bir an önce Egzama rahatsızlığına en iyi şekilde gelerek iyileştirici etkiye sahip olan Bıttım sabununu kullanmak olacaktır. Özellikle Egzama rahatsızlığına bu denli iyi gelmesinin sebeplerinden birisi de tamamen doğal içeriklere sahip olması diyebiliriz. Bu sayede kimyasal içeriklere sahip olmadığından dolayı sedef hastalığının yanı sıra egzama vakalarına karşı tedavi edici yanı bulunur.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*